×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 929
Вход

Популярные публикации

Єдиний податок: аналізуємо законопроект №3688

Як і в 2015 році, заплановано залишити чотири групи платників єдиного податку. Проте у 3-й групі зможуть знаходитися лише підприємці та юрособи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 млн грн

Налоги22 грудня, в Верховній Раді зареєстровано законопроект №3688 " Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році". 

Як і було оголошено перед складанням цього законопроекту, групи платників єдиного податку залишатимуться без змін. Тобто, їх буде 4, як і в 2015 році. 

Але у 3-й групі зможуть знаходитися лише підприємці та юридичні особи, у яких протягом календарного року обсяг річного доходу не перевищує 5 000 000 гривень. При цьому кількість найманих працівників не обмежується. 

Ставки податку

Для 1-ї та 2-ї груп ставки єдиного податку не зміняться. Вони залишатимуться фіксованими, але при цьому застосовуватимуться до більшого розміру мінімальної зарплати (бази оподаткування).

 А отже, якщо Законом про Держбюджет на 2016 рік буде встановлено з 1 січня 2016 року мінімальну зарплату у розмірі 1378 грн, то місячна сума єдиного податку становитиме у 2016 році

 • для платників 1-ї групи 137,8 грн;
 • для платників 2-ї групи  275,6 грн. 

Для платників 3-ї та 4-ї груп платників податку ставки єдиного податку збільшуються (згідно зі ст. 293 ПКУ). Так, для 3-ї групи ставки замість 2% (для платників ПДВ) і 4% (для неплатників ПДВ) збільшаться відповідно до 3% та 5%. База застосування цих ставок залишається тією ж самою - це сума отриманого доходу. 

Як і раніше, до доходу, отриманого із порушенням умов перебування на спрощеній системі оподаткування, застосовуватимуться інші ставки:

 • для підприємців 1-2 груп 15%;
 • для платників 3-ї групи – 6% або 10%. Тобто, подвійна ставка, розмір якої залежатиме від того, за якою ставкою сплачуватиме платник податку єдиний податок.

Для платників єдиного податку 4-ї групи розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

 • для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,81;
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49;
 • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,49;
 • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,16;
 • для земель водного фонду – 2,43;
 • для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 5,4.

Платники єдиного податку та РРО

Законопроект № 3688 не передбачає ніяких змін щодо РРО. Тобто, як і зараз, РРО не будуть застосовувати платники єдиного податку, відповідно до п. 296.10 ПКУ:

 • 1-ої групи;
 • 2-ої і 3-ої груп (фізособи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році цього обсягу доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Підприємство в середині року змінився клас проф ризику: коли подавати перерахунок з ЄСВ

ЗмінаУ разі зміни виду економічної діяльності підприємства Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.
У разі зміни у встановленому законодавством порядку класу професійного ризику виробництва платник за період з дати встановлення нового класу професійного ризику та розміру ЄСВ самостійно здійснює перерахунок ЄСВ.
Самостійно обчислену суму в результаті перерахунку (різниця між нарахованою сумою ЄСВ за розміром, встановленим раніше, та нарахованою сумою єдиного внеску по встановленому розміру за зазначений період) платник відображає у звіті про нараховані суми ЄСВ, який подається ним за звітний період.
Враховуючи викладене, у разі зміни класу професійного ризику виробництва в середині року платник здійснює перерахунок ЄСВ за період з 1 січня поточного року до дати встановлення нового класу професійного ризику

Єдиний податок (звітність)

ЄДИНИЙ ПОДАТОКІ. На сьогодні спрощена система оподаткування – особливий механізм справляння податків/зборів, ведення спрощеного обліку/звітності – представлена чотирма групами платників єдиного податку (ст. 291 Податкового кодексу України, далі - ПКУ), а саме:

I. ФОП, які здійснюють роздрібний продаж товарів на ринках або надають побутові послуги населенню, без найманих працівників (п.291.4 ПКУ, див. таблицю нижче)

II. ФОП, які надають послуги платникам ЄП/населенню, виготовляють/реалізують товари, провадять ресторанний бізнес; можуть використовувати найману працю

III. ФОП/ЮО, необмежена кількість найманих працівників; можуть бути платниками ПДВ, обсяг доходу не перевищує 20 млн. грн./рік

IV. Сільгоспвиробники, обіг та кількість працівників – без обмежень (не є предметом розгляду даної статті)

Єдиний соціальний внесок, ФОП 2016 рік

І Загальна інформація

ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК ФОП 2015 РІКЄдиний соціальний внесок (єдиний внесок на  загальнообов'язкове  державне соціальне страхування, або ЄСВ) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного  соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту.

Питання регулюється Податковим кодексом України (далі - ПКУ) та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI  (далі - Закон)

Для чого?

 • нарахування страхового стажу СПД
 • надання матеріального забезпечення у випадку настання страхового випадку (безробіття/тимчасова втрата працездатності)

 

Податки та звітність у 2016 році для платників єдиного податку – фізичних осіб – підприємців

Адміністрування єдиного податку та єдиного соціального внеску для 3 групи платників єдиного податку у разі, якщо ПДВ включається до складу єдиного податку

Останній день сплати / Подача звіту Період сплати податків та подання звітності, сума
Сума єдиного податку (5% від доходу), грн. Сума єдиного соціального внеску, грн.
20.04.16 р.   Сплата за І квартал 909,48 грн. або сплата кожного місяця 303,16 грн.
до 10.05.16 р. Звіт за І квартал  
20.05.16 р. Сплата за І квартал  
19.07.16 р.   Сплата за ІІ квартал 941,16 грн. або за квітень - 303,16 грн, травень/червень по 319,00 грн.
до 09.08.16 р. Звіт за півріччя  
20.08.16 р. Сплата за ІІ квартал  
20.10.16 р.   Сплата за ІІI квартал 957,00 грн. або сплата кожного місяця 319,00 грн.
до 09.11.16 р. Звіт за три квартали 2016 року  
19.11.16 р. Сплата за ІІІ квартал  
19.01.16 р.   Сплата за ІV квартал 979,00 грн. або сплата за жовтень/листопад по 319,00 грн. грудень - 341,00 грн.
до 09.02.17 р. Звіт за рік Звіт за рік
20.02.16 р. Сплата за ІV квартал  

 

Регистрация ФОП – с чего начать

На начальном этапе деятельности любого субъекта хозяйствования предстоит юридическая регистрация. Она включает в себя комплекс РЕГИСТРАЦИЯ ФОП С ЧЕГО НАЧАТЬмероприятий, отнимающих множество времени. Поэтому разумным решением будет обратиться к специалисту, который разбирается в этих вопросах. Сегодня можно встретить немало специализированных компаний, помогающих предпринимателям регистрировать новое дело. Обращение к ним поможет сэкономить кучу времени и сохранить свои нервы в порядке. Ведь мало кто любит стояние в очередях и собирание бесконечных справок. Поэтому лучше переложить это на опытного профессионала, у которого всё поставлено на поток.

Налоговые споры – решение есть

НАЛОГОВЫЕ СПОРЫ РЕШЕНИЕ ЕСТЬПредпринимательская деятельность порой преподносит неприятные сюрпризы. Даже если вы ведёте дела максимально внимательно, у налоговой службы могут возникнуть претензии к вам. Когда у вас есть по этому поводу возражения, возникают налоговые споры, которые нужно решать в судебном порядке. Подобные вопросы затрагивают сложное и бескомпромиссное налоговое право, поэтому нужен грамотный специалист, который помог бы вам с их решением. Если вы хотите выйти из сложившегося положения победителем, то без помощи профессионала этого не достичь.

Изменение названия фирмы

ИЗМЕНЕНИЕ НАЗВАНИЯ ФИРМЫСлучаи, когда предприниматель решает изменить название своей фирмы, нередки в современном бизнесе. Причин этому может быть множество. Возможно, нынешнее название уже исчерпало себя, или же хочется заменить его на что-то более свежее, актуальное. Часто компании проводят подобный ребрендинг, чтобы привлечь новых клиентов. Люди падки на новизну и часто «клюют» на подобные трюки. В любом случае, процедура смены названия – это комплекс утомительных мероприятий, отнимающих много времени. Чтобы облегчить себе жизнь, целесообразно обратиться в контору, специализацией которой являются юридические услуги для бизнеса.

О пользе бухгалтерских услуг

О ПОЛЬЗЕ БУХГАЛТЕРСКИХ УСЛУГ У любого предпринимателя могут возникнуть сложности с ведением бухгалтерии. Особенно это касается тех, кто не имеет в штате собственного бухгалтера. Таким бизнесменам приходится самостоятельно осваивать азы бухгалтерии. Не всегда это получается так, как хотелось бы, возникают сложности и путаницы. Но в бухгалтерии нет места неразберихе, иначе придётся слишком дорого за неё расплачиваться. Нынешний налоговый кодекс не щадит тех, кто неаккуратно ведёт дела. За малейшее нарушение можно попасть на серьёзные штрафы. Поэтому лучше пользоваться услугами специалистов-аутсорсеров, которые помогут наладить бухгалтерский процесс на предприятии.

О нулевой отчётности

О НУЛЕВОЙ ОТЧЁТНОСТИ Как только вы открываете фирму и до последнего момента её работы вам необходимо отчитываться о своей деятельности в налоговую службу. Сдача отчётности – очень важный вопрос, халатное отношение к которому может стоить бизнесмену слишком дорого. Отчёты непременно нужно подавать в установленной форме и ни в коем случае не позже указанного срока. В противном случае штрафов не избежать. За малейшую просрочку будет начислена пеня, увеличивающаяся с каждым днём. Поэтому пренебрегать этими правилами не рекомендуется.