Вход
Материалы отфильтрованы по дате: октября 2015

Визнання юридичної особи відсутнім за її місцезнаходженнямМін'юст у листі від 12.10.2015 р № 1029-0-2-15 / 193 нагадав, що юрособа для підтвердження відомостей про себе зобов'язане щорічно надавати держреєстратору реєстраційну картку.

Підставами для направлення держреєстратором повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу є:

• ненадходження у встановлений строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу;

• надходження держреєстратору від контролюючого органу повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, він повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Фінансова відповідальність за порушення норм з питань оподаткування застосовується у вигляді штрафних санкцій або пеніШтрафні санкції скасовуються, якщо платник податку, відповідно до п. 35 підрозділу 10 розділу XX НК самостійно сплатив суму податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (без застосування процедури оскарження податкового повідомлення-рішення). Про це повідомила Державна фіскальна служба в листі № 22064/6 / 99-99-10-03-02-15.

Нагадаємо, згідно зі ст. 109 НК податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія або бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та / або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, встановлених НК та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відновлення первинних документівУ листі від 19.10.2015 р № 22005/6 / 99-99-19-02-02-15 податківці звернули увагу на те, що встановлений ПКУ строк для відновлення втрачених (пошкоджених / достроково знищених) документів не залежить від можливості проведення платником податків інвентаризації або інших процедур.

Фахівці ДФСУ нагадали, що згідно ст. 3 Закону № тисячу шістсот шістьдесят дев'ять в період і на території проведення АТО заборонено проводити планові та позапланові перевірки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у зоні АТО. Виняток - позапланові перевірки суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Депутати хочуть не допустити подальшої фіскалізації України

ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ПОДАТКОВУ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇУ Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3357 про внесення змін до Податкового кодексу щодо податкової лібералізації.

Згідно з пояснювальною запискою метою законопроекту є побудова в Україні ліберальної сучасної податкової системи, яка передбачатиме:

- Створення унікальних фіскальних умов для розвитку бізнесу та відновлення економіки країни;

- Вирішення найбільш болючих проблем у сфері оподаткування - рівень податкового навантаження на фонд оплати праці не більше 30%;

- Оздоровлення інвестиційного клімату - зниження ставок прямих податків, перехід до оподаткування розподіленого прибутку;

ДФСУ ПРО ПРОДАЖ ПИВА ЄДИННИКАМИ

ДФСУ у м Києві вкотре нагадала, що з 1 липня 2015 роздрібна торгівля пивом підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

При цьому, незважаючи на те, що пиво - алкогольний напій, підприємцям-єдинникам дозволено його роздрібний продаж.

Окремої уваги заслуговує і питання застосування РРО при продажу пива платниками єдиного податку.

Справа в тому, що Переліком № 1 366 дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО при торгівлі продовольчими товарами та пивом у пляшках і бляшанках (за відсутності продажу інших підакцизних товарів).

 

Діють зміни Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

ДФС НАГАДАЛА ПРО ЗМІНИ В ОБЛІКУ ТА РЕЄСТРАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПДВУ листі № 39139/7 / 99-99-11-01-01-17 ГФС розповіла про зміни в порядку обліку та реєстрації платників ПДВ.

Нагадаємо, що 16.10.2015 р набув чинності наказ Мінфіну від 31.08.2015 р № 747 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі - Наказ № 747).

Основні зміни, які вносяться Наказом № 747, полягають в наступному:

1. Згідно з розділами III і VI Порядку обліку постановка на облік платників податків і передача до ЄДР відомостей про взяття їх на облік у контролюючих органах в день отримання відомостей з ЄДР. Такими змінами забезпечено реєстрацію бізнесу протягом 24 годин.

2. Перелік документів, що подається відповідно до п. 4.4 р. IV Порядку обліку нерезидентом для взяття на облік в контролюючих органах, приведений у відповідність з положеннями ст. 64 розділу II ПК.

 

ДОХІД ВІД КУРСОВИХ РІЗНИЦЬ У НЕПРИБУТКОВОЇНа думку податківців, до доходів, які не є об'єктом оподаткування податком на прибуток, сміливо можна відносити доходи неприбуткової організації, отримані у вигляді позитивного значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти, отриманої як доходу від статутної діяльності.

Таку позицію фахівці фіскальної служби виклали у листі від 07.09.2015 р № 19062/6 / 99-99-19-02-02-15.

Крім того, посилаючись на застарілі норми ПКУ, автори листа відзначили, що від оподаткування, у свій час, звільнялися доходи неприбуткових організацій, отримані, зокрема, у вигляді коштів або майна, які надходили таким організаціям від ведення їх основної діяльності (п. 157.3 ПКУ (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р)).

Таким чином, дохід неприбуткової організації, отриманий у вигляді позитивного значення курсових різниць від перерахунку іноземної валюти, отриманої як доходи, звільнені від оподаткування і зазначені в п. 157.3 ПКУ (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р), у звітних періодах до 1 січня 2015 не рахувався об'єктом оподаткування податком на прибуток.

А у разі коли неприбуткова організація здійснювала інші операції, які підлягали оподаткуванню згідно з п. 157.11 ПКУ (у редакції, що діяла до 01.01.2015 р), позитивне значення таких різниць враховувалося при визначенні об'єкта оподаткування.

ПОДАТКІВЦІ ОПРИЛЮДНИЛИ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ ПРО НАРАХУВАННЯ САНКЦІЙ З ЄСВНа сайті ДФСУ оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку розгляду контролюючими органами скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу».

Як відзначають розробники, поява документа пов'язана з реорганізацією Міндоходов і створенням ДФСУ, яка є його правонаступником. По суті, Мінфін продовжує приводити нормативні акти у відповідність до чинного законодавства.

Проектом наказу встановлюється процедура оскарження страхувальниками вимог про сплату недоїмки зі сплати ЄСВ та рішень про нарахування пені та накладення штрафу під час адміністративного оскарження.

Зауваження та пропозиції можна направляти ДФСУ і ГРСУ протягом двох тижнів з дати оприлюднення проекту.

ПЕРЕЙШЛИ ЗІ СПРОЩЕНОЇ СИСТЕМИ НА ЗАГАЛЬНУ КОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗВІТНИЙ ПЕРІОД ДЛЯ ЮРОСОБИДФСУ в листі від 08.10.2015 р № 21 363/6 / 99-99-19-02-02-15 нагадала, що платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Після відмови від спрощеної системи такі платники повинні сплачувати податок на прибуток на загальних підставах.

Звітним періодом для платників податку на прибуток є календарний рік з урахуванням положень, визначених п. 57.1 ПКУ. Податковий (звітний) рік для платників податків починається з першого календарного дня і закінчується останнім календарним днем ​​податкового (звітного) року.

КОЛИ ЄДИННИКИ СПЛАЧУЮТЬ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОКЗа загальним правилом, платники єдиного податку звільняються від сплати земельного податку. Однак таке звільнення передбачено тільки для земельних ділянок, які використовуються платниками єдиного податку І-III груп для здійснення господарської діяльності та платниками IV групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

У листі від 29.09.2015 р № 20635/6 / 99-99-15-03-01-15 податківці відзначили, що якщо платник єдиного податку є власником нежитлового приміщення (його частини) у багатоквартирному житловому будинку, то земельний податок за такий ділянку з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території не сплачується. Але за умови, що така земельна ділянка цим платником використовується виключно для здійснення господарської діяльності.

Додатково зазначимо: фахівці фіскального відомства в іншому своєму роз'ясненні вважають, що у разі надання такої будівлі в оренду юрособи-спрощенці повинні сплачувати земельний податок на загальних умовах за ставками, визначеними ПКУ, незалежно від виду діяльності.

Щодо підприємців на єдиному податку у податківців інша думка. Так, в ОНК № 1051 зазначено, що у разі надання в оренду будівель підприємець (власник нежитлового приміщення) звільняється від нарахування (сплати) земельного податку.

Страница 1 из 3