Вход
Материалы отфильтрованы по дате: ноября 2015

ИсправлУ ДФСУ запитали, як юрособі-єдиннику заповнити декларацію платника ЄП третьої групи у разі самостійного виправлення помилок за минулі податкові (звітні) періоди у складі звітної або звітної нової податкової декларації.

Так, розділи I, II і III декларації заповнюються в загальному порядку.

Фахівці фіскальної служби звернули увагу на те, що в розділі IV звітної або звітної нової декларації визначається податкове зобов'язання у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за податковий (звітний) період, зазначений у п. 3 розд. I «Загальні відомості» декларації.

При цьому в рядку 11 вказується сума єдиного податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, залежно від форми декларації, яка подавалася за що уточнюється податковий (звітний) період.

Згідно з приміткою до цього рядка, залежно від форми декларації, яка подавалася до уточнюючих податковому (звітному) періоді, заноситься:

Строительство
Кабінет Міністрів вніс зміни до порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаний із створенням об'єктів архітектури.

Зазначене рішення дозволить удосконалити регулювання відносин, що виникають в процесі ліцензування госпдіяльності з будівництва об'єктів IV та V категорій складності, шляхом впровадження електронної системи подачі документів для отримання ліцензії.

Передбачається, що суб'єкт будівельної діяльності, який бажає отримати ліцензію, може подати документи до органу ліцензування (Держархбудінспекцію) як в паперовому вигляді, так і за допомогою телекомунікаційних засобів зв'язку.

Про те, які відомості повинні міститися в заяві про видачу ліцензії, йдеться в постанові Кабміну від 05.12.2007 № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури».
.

ФаксимильеПриписами ч. 3 ст. 207 Цивільного кодексу передбачено, що при здійсненні операцій використання факсимільного відтворення підпису допускається у випадках, встановлених законом, іншими актами цивільного законодавства, або за письмовою згодою сторін, у якій мають міститися зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів.

У листі від 20.11.2015 р № 24762/6 / 99-95-42-03-15 фахівці фіскальної служби відзначили, що використання факсиміле при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якому містяться зразки відповідного аналога їхніх власноручних підписів, що не порушує законодавство України, крім випадків застосування первинних документів типових і спеціалізованих форм, якими не передбачено використання факсимільного відтворення підпису.

Забороняється в найменуванні юросіб використовувати символіку тоталітарних режимів

ЗабороненоМін'юст наказом від 19.11.2015 № 2310/5 вніс зміни до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
Згідно Закону у декомунізації документ доповнено нормою про заборону в найменуванні юридичних осіб використання символіки комуністичного і / або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.


Також наголошується, що повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити назву його типу (публічне чи приватне) і організаційно-правової форми (акціонерне товариство).


Словосполучення «акціонерне товариство» та похідні від нього у своєму найменуванні можуть використовувати лише юрособи, які зареєстрували в установленому порядку випуск власних акцій і функціонуючі відповідно до Закону «Про акціонерні товариства» з урахуванням особливостей, визначених законами, і юрособи - корпоративні інвестиційні фонди, які створені і функціонують відповідно до законодавства, що регулює діяльність у сфері спільного інвестування.

Військовий збірОскільки об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, що обкладаються ПДФО, то підприємці-загальносистемники повинні сплачувати військовий збір на загальних підставах. Про це нагадують податківці Миколаївської області.

Підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотка чистого оподатковуваного доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період.

Нагадаємо, першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб - підприємців є 2015 рік. Терміни сплати військового збору для фізичних осіб - підприємців - до 19 лютого 2016 року

АнулированиеПодатківці нагадали, що реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу у разі:

  • Подання платником податків заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, - в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
  • Припинення юридичної особи (крім перетворення) відповідно до закону - в день отримання відповідним контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
  • Самостійного відмови від спрощеної системи оподаткування;
  • Порушення вимог перебування на єдиному податку, визначених пп. 298.2.3 Податкового кодексу, зокрема, перевищення граничного обсягу доходу, використання негрошових форм розрахунків, здійснення заборонених видів діяльності.

Форма на деклараціюДовгоочікувана форма нової Декларації з податку на прибуток підприємств нарешті затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р № 897, і наказ зареєстровано в Мін'юсті. Як повідомляє сайт видання «Офіційний вісник України», документ буде офіційно опубліковано в № 93 від 01.12.2015 р Втім, дата офіційного опублікування наказу, як і формальна дата набрання ним чинності, вже не важлива, адже зрозуміло, що саме затверджену їм форму необхідно буде застосовувати при складанні декларації за 2015 рік.

Нагадаємо, що проект форми декларації було вперше винесено на громадське обговорення ще навесні, та так і завис у статусі проекту. Навіть склалося враження, що Мінфін вичікував, поки пройдуть всі терміни подання квартальних декларацій, щоб платники, не рівна година, не розпочали масово декларувати збитки і припиняти сплачувати авансові внески на підставі абз. 9 п. 57.1. Податкового кодексу.

Побіжне знайомство з новою формою не виявило принципових відмінностей від вже знайомого проекту. Ті ж рядки основної частини декларації, той же набір з 9 додатків, з яких найбільш примітним є додаток PI. Саме в ньому відображатимуться суми коригувань фінансового результату до оподаткування, визначеного за даними фінансової звітності.

Заміна касового апаратаФахівці ДФС в Київській області нагадали, що 1 січня 2016 закінчується перехідний період для доопрацювання або заміни РРО, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді.

Користувачам зареєстрованих і введених в експлуатацію до 01.01.2015 р електронних контрольно-касових апаратів, які подають в фіскальні органи тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), був встановлений перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, що забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Тому суб'єктам господарювання, які користуються такими РРО, слід потурбуватися про їх заміну на моделі, що створюють контрольну стрічку в електронному вигляді.

З 01.01.2016 р відповідно до Закону про РРО передбачена відповідальність у розмірі 10-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі якщо контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, не врахованих у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів

Реалызація алкоголяДФС повідомляє, що транспортування горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу підприємства, на якому виробляються спирт етиловий, горілка та лікеро-горілчані вироби, без товарно-транспортних накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі, з відміткою представника контролюючого органу на акцизному складі , забороняється.

До суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, не врахованих у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання за цінами реалізації, але не менше 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізосіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ.

Крім того, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів протягом встановлених строків їх зберігання та / або неподання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн (ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення-тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн).

Слід зазначити, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Страница 1 из 3