Вход

Які існують наслідки для іноземців при порушенні правил перебування в Україні та незаконного перетинання державного кордону?

кордонСклад правопорушення та санкції за його вчинення у разі порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України передбачені ст. 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення.  

Так до порушень іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні ч. 1 ст 203 КУпАП відносить:

● Проживання без документів на право проживання в Україні;

● Проживання за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився;

● Працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України;

● Недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання;

● Ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування;

● Неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання;

● Працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк;

● Порушення правил транзитного проїзду через територію України.

За вказані види порушень законодавством передбачено накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто, станом на сьогодні, розмір штрафу становить від 510 до 850 грн.).

У разі, якщо недодержання іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку реєстрації або порушення встановленого терміну перебування в Україні, були виявлені в пунктах пропуску через державний кордон України, ч. 2 статті 203 КУпАП передбачає, як наслідок для порушника, попередження або накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що станом на сьогодні становить від 510 до 850 грн.).

Частиною 3 вказаної статті передбачені виключення щодо застосування санкцій при порушенні іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України, а саме у разі, коли іноземці чи особи без громадянства з наміром отримати притулок чи бути визнаними в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту, під час в’їзду в Україну незаконно перетнули державний кордон України і перебувають на території України протягом часу, необхідного для звернення із заявою про надання притулку чи заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Що вважається незаконним перетинанням або спробою незаконного перетинання державного кордону України та можливі санкції за це встановлені ст. 204-1 КУпАП?

Так, до незаконного перетинання або спроби незаконного перетинання державного кордону України відносяться такі дії:

●Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України;

●Перетинання або спроба перетинання державного кордону України в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів;

●Перетинання або спроба перетинання державного кордону України за документами, що містять недостовірні відомості про особу;

●Перетинання або спроба перетинання державного кордону України без дозволу відповідних органів влади.

                За вчинення даного виду правопорушення передбачено накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що становить від 1700 до 3400 грн. ) або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Кваліфікуючими ознаками даного правопорушення є ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень зазначених вище. За це законодавець передбачує санкцію у вигляді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що становить від 3400 до 8500 грн.).

У вказаних порушеннях також передбачені винятки, за якими особа не притягується до адміністративної відповідальності, а саме у випадках прибуття в Україну іноземців чи осіб без громадянства з наміром отримати притулок чи бути визнаними в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, якщо вони звернулися із заявою про надання притулку чи заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Оставить комментарий