Вход

Як отримати Виписку з Єдиного державного реєстру та підтвердити, що статут без відмітки реєстратора є чинним?

27b870f0cefff633a945701d66a3dcb8

Новий 2016 рік розпочався зі  змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, за яким тепер Виписка – це документ в електронній формі, який формується та оновлюється за результатами проведення реєстраційних дій (у разі державної реєстрації створення суб’єкта господарювання, зміни найменування юридичної особи, ПІБ фізичної особи-підприємця, їх місцезнаходженя, основного виду діяльності, зміни керівника юридичної особи та підписанта тощо) і безпосередньо наручно заявникові вже не надається. Статут, при проведенні реєстраційних дій, що пов’язані зі змінами до нього, надається державному реєстратору в одному екземплярі, тому державний реєстратор не ставить відмітку про проведення реєстраційної дії на другому екземплярі, що зберігається у юридичної особи. Тому цілком логічно виникає питання: чи надається виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за результатами проведення реєстраційних дій та як підтвердити, що статут без відмітки реєстратора є чинним?

Відповідь на це питання міститься у “Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи”, який встановлює, що уповноважена особа суб’єкта державної реєстрації, нотаріус приймають заяву та документи в паперовій формі за описом, примірник якого в день надходження заяви та документів видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу до результатів надання адміністративної послуги, що зазначається у правому верхньому куті під позначкою “код”. Після отримання заявником опису з кодом доступу, останньому залишається тільки чекати, коли всі відомості щодо юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи та фізичної особи-підприємця сформуються за допомогою програмних засобів у Виписку.  Строк очікування заявника залежить від типу реєстраційної дії, яку проводив реєстратор. Так, у разі державної реєстрації створення суб’єкта господарювання або зміни його місцезнаходження на іншу адміністративно-територіальну одиницю, затримка у формуванні виписки виникає через те, що у ній відображаються відомості про взяття на облік контролюючими органами, тому строк формування виписки може становити як добу, так і декілька діб. У разі проведення змін до відомостей, що містяться в реєстрі і не пов’язані із зміною місцезнаходження, виписка, як правило, формується вже на наступну добу. Реєстратор при проведенні реєстраційних дій, що пов’язані зі змінами до установчих документів юридичної особи, за результатом проведення реєстраційної дії, сканує наданий установчий документ та за допомогою програмних засобів безпосередньо розміщує його скан-копії на сайті Міністерства юстиції України у розділі “Електронні сервіси”.

Далі, після витримування режиму очікування, заявником мають бути виконані такі дії:

● Заявник має ввійти на сайт Міністерства юстиції України за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch;

● Поставити відмітку у графі “Результат надання адміністративних послуг ”;

3

● У графу “Запит” ввести код з опису, що наданий йому державним реєстратором, нотаріусом;

опис

● Натиснути кнопку Шукати;

Поставити відмітку біля напису Я не робот”;

янеробот

● Далі найцікавіше: треба за завданням програми перевірки на те, що пошуковець жива людини, вибирати чи то вафлі, чи зображення з пальмами, чи попкорном, як у нашому прикладі, та натиснути кнопку пдтвердити.

2016 08 30 3

             За результатами пошуку в вікні будуть відображені виписка у форматі Word (зазвичай заархівована за допомогою WinRAR), яку заявник самостійно завантажує собі на комп’ютер і роздруковує в необхідній йому кількості, та скан-копія установчого документа юридичної особи, зазвичай у форматі графічного редактора.

5

 

Тому, радимо уповноваженим особам юридичних осіб, фізичним особам-підприємцям зберігати опис наданий державним реєстратором, нотаріусом, бо, наприклад, робітники банку, при відкритті поточного рахунку, самостійно, за допомогою коду з опису, роздруковують необхідні їм документи з реєстру.

Оставить комментарий