Вход

Зміни до порядку ведення реєстру неприбуткових організацій

a661bd52074040840845fcfe4697f06e
        Пунктом 2 Постанови КМУ "Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру" передбачено, що фіскали надсилатимуть усім неприбутковим підприємствам, установам та організаціям запити про встановлення відповідності статусу неприбутковості.

Зокрема органами ДФС будуть перевірятися установчі документи неприбутківців за наступними критеріями:

Ÿ - установчими документами неприбуткових підприємств, установ та організацій повинна передбачатися заборона розподілу отриманих ними доходів (прибутків) або їх частини засновниками (учасниками), членами, працівниками (за виключенням оплати праці, нарахування єдиного соціального внеску), членами органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;

Ÿ - установчими документами неприбуткових підприємств, установ та організацій має бути передбачена передача активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Вказане положення не поширюється на ОСББ.

На жаль, у більшості своїй, неприбутківцями дані вимоги законодавства ігнорувалися, а тому їх можуть позбавити статусу неприбутковості з 01.01.2017, бо, на протязі місяця від дня отримання запиту Фіскалів, неприбуткові підприємства, установи та організації повинні надати завірені ними копії установчих документів (крім тих, що оприлюднені на порталі електронних сервісів відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"). ЖБК необхідно надати завірені власноруч копії документів, для підтвердження дати прийняття в експлуатацію житлового будинку та факт спорудження/придбання будинку кооперативом.

Фіскали, розглянувши відповідні документи:

- включать неприбутківця до нового Реєстру– якщо він відповідає вимогам щодо неприбутковості;

- надішлють неприбуківцю повідомлення про невідповідність статусу неприбутковості.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, установчі документи яких Фіскали визнають такими, що не відповідають положенням п. 133.4 ст. 133 ПКУ, зможуть до кінця року внести необхідні зміни та знову подати документи органам ДФС.

Для отримання якісної консультації та внесення змін до установчих документів звертайтеся до нас. Компанія "ОлБізСервіс" допоможе Вам знайти спільну мову з органами ДФС.

Оставить комментарий