Вход

Коли не потрібно повідомляти ДФС про прийняття працівника на роботу?

nu davay taya rasskazhi kak ty men 22833666 big

Задля реалізації положення ч. 3 ст. 24 КЗпП України, КМУ ухвалив 17.06.2015 Постанову № 413, якою був затверджений порядок повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Департамент заробітної плати та умовпраці для уникнення помилок у трактуванні відповідної статті КЗпП надав роз’яснення на яких осіб чинність даної норми не може поширюватися.

У своєму листі від 08.08.2016 р. N 1102/13/84-16 Мінсоцполітики зазначає, що вимоги ст. 24 КЗпП стосуються тільки осіб, які затверджують свої трудові відносини через укладення трудових договорів. Станом на сьогодення, існують категорії працівників, які приступають до виконання трудових обовязків без укладення трудового договору. Це в першу чергу стосується стажистів, які навчаються на підставі договору про стажування, який за своєю правовою природою не відноситься до трудових, а до цивільно-правових договорів. Другою категорією є власник юридичної особи, який здійснює управління нею. Третя категорія – фізичні особи, які виконують роботу на громадських засадах. Четверта – особи, яких поновлено на роботі за рішенням суду. Фактично рішення про звільнення в такому випадку вважається недійсним, тому особа вважається такою, що працювала на відповідному підприємстві. Пята категорія – особи, які перебували у відпусці для догляду за дитиною. В даному випадку перебування у відпусці зараховується до безперервного стажу, а тому аналогічно особа вважається такою, що працювала на підприємстві.

Оставить комментарий