Вход

Умови та порядок реєстрації простого товариства

yak sklasti dogovir pro servituteЗаконодавство України знаходить у постійному розвитку та трансформації. Особливо це стосується правових аспектів здійснення господарської діяльності на арені Українських реалій. Так, Цивільним кодексом України, передбачено ведення бізнесу без створення юридичних осіб складних організаційно-правових форм, а саме – надана змога діяти через договір про спільну діяльність. Сторонам договору ЦКУ надає право здійснювати свою діяльність шляхом об’єднання вкладів або без такого об’єднання. Перший випадок стосується саме такого інституту як просте товариство.

Законодавцем чітко не вказано хто може бути учасником простого товариства і так само не передбачено вимог щодо його кількісного складу. Ця норма є диспозитивною, як і інші норми, що стосуються договірного права. Аналізуючи норми ЦКУ можна лише дійти висновку, що договір про спільну діяльність має бути як мінімум двосторонній. Вклади учасників простого товариства можуть бути як грошово-майновими, так і у вигляді професійних знань, навичок, вмінь, ділової репутації та звязків. У відносинах з контрагентами та державними органами від імені простого товариства діє уповноважена особа, якщо інше не передбачено договором простого товариства. Договори про спільну діяльність реєструються в ДПІ, якщо спільна діяльність провадиться на території України. Так, абзацом 3 пункту 3.5 Розділу 3 Порядку обліку платників податків і зборів (далі - Порядку) передбачено, що договір про спільну діяльність береться на облік шляхом додаткового взяття на облік уповноваженої особи. Той же підпункт регламентує, що додаткове взяття на облік уповноваженої особи здійснюється шляхом її реєстрації платником податку на додану вартість. Тобто, уповноваженою особою може бути лише субєкт господарювання, зареєстрований платником ПДВ.

                 У разі, якщо у Вас виникають питання щодо реєстрації договору про спільну діяльність, зверніться до юристів нашої компанії, які компетентно та якісно допоможуть Вам розібратися у всіх тонкощах застосування законодавства України.

Оставить комментарий