Вход

Нова і стара форма декларації з податку на прибуток: у чому різниця

З 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування прибутку підприємств за 2015 рік.

ДекларацияФіскали в листі від 04.01.2016 №102 / 7 / 99-99-19-02-01-17 роз'яснили основні питання щодо заповнення нової форми декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897.

Тепер замість чотирьох окремих форм декларацій тепер усіма платниками використовується одна, а додатки до декларації скоротилися з 14 до 9. Кінцева частина нової форми декларації містить дві нові таблиці для заповнення.

З'явився новий додаток РІ (різниці), в якому згруповані всі різниці, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат.

Щодо авансових внесків при виплаті дивідендів, то за новими правилами не передбачений перенос на наступні звітні (податкові) року залишку суми авансових внесків при виплаті дивідендів, що не зарахованих у зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік .

Для окремих платників, залежно від результатів діяльності, базовим звітним (податковим) періодом може бути календарний квартал. Такі платники подають декларацію за 2015 до 9 лютого 2016 року.

Податківці запевняють, що нова форма податкової звітності сприятиме зменшенню платниками часу на її ведення і формування, оскільки основні її показники заповнюються на підставі показників фінансової звітності.

Оставить комментарий