Вход

Президент підписав закони про децентралізацію держреєстрації бізнесу та нерухомості

Петро Порошенко схвалив зміни щодо децентралізації повноважень щодо державної реєстрації

УвагаПрезидент України Петро Порошенко підписав Закон № 835-VIII «Про внесення змін до Закону України« Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців »та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень щодо державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань »(законопроект № 2 983).

Законом передбачена передача органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам та акредитованим суб'єктам повноважень щодо надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та ФОП. За органами юстиції залишається державна реєстрація громадських формувань.

Внесено зміни до низки законодавчих актів, які спрямовані на реформування системи надання адмінпослуг у зазначених сферах державної реєстрації, забезпечення її відкритості та прозорості, оперативності та своєчасності, раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, оптимізацію витрат держкоштів.

З метою забезпечення оптимального функціонування системи визначено розподіл адміністративного збору за держреєстрацію юросіб та ФОП наступним чином: 40% надходжень такого збору спрямовується до Державного бюджету України, 60% надходжень залишається у суб'єктів державної реєстрації.

 

Також Президент підписав Закон № 834-VIII «Про внесення змін до Закону України« Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень »та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень щодо державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (законопроект № 2982).

Цей Закон спрямований на спрощення зазначеної процедури і врегулювання процедурних питань, пов'язаних з передачею повноважень органам місцевого самоврядування.

Крім того, Глава держави підписав Закон № 836-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів» (законопроект № 2981).

Передбачається здійснити перерозподіл надходжень державного та місцевих бюджетів у зв'язку з передачею від територіальних органів Міністерства юстиції органам місцевого самоврядування та місцевим держадміністраціям повноважень щодо надання адмінпослуг у сферах держреєстрації.

Оставить комментарий